Make your own free website on Tripod.com

ÖLÜMDEN SONRA

Ölümden sonra'yı ilk araştırmaya başlayan sipiritualizmadır.Spritualizmanın ve aktif spirutualistlerin gayelerinden biri de dezankarne olmuş ruhların yeni hayatlarına enkarne olmadan evvel öldüklerini anlayamadıkları zamanı yani spatyom içindeki teşevvüş hallerini atlatmalarına yardımcı olmaktır.Bunun için bir çok celse yapılır ruhlar ile bu celselerde konuşulur ve onlara uygun şekilde öldükleri anlatılır.Fakat burada konumuz spritualizma değil buna uygun bir celsede elde edilen enteresan bir bilgidir.

Celse tarihi 2000,Ağustos,6 istanbul:(otomatik konuşma) (hazirun 4 kişi)

Ben şu anda nerede olduğumu biliyorum henüz ölmedim ama tam olarak kendimi ve içinde bulunduğum durumu sizlere anlatamıyorum.Çevremde bir çok kişi var  doktor sanıyorum,yine beni bağlı tututukları bir takım cihazlar görüyorum,yani gözlerimle değil ama herşeyi görür gibiyim,bazen çok yakınlarım beni ziyaret ediyor.Lütfen bana yardım edin...

-siz kimsiniz ve nerede olduğunuzu zannediyorsunuz.

Ben A.Y. eşimle beraber Zonguldak Çaycuma civarında arabada idik ,birden büyük bir gürültü duyduk,arkamızdan bir kamyon çarpmış olmalıydı,daha sonrasını hatırlamıyorum.

-Hangi tarihde olduğunu hatırlamaya çalışın size yardımcı olacağım.

Mart ayında olmalı,geçtiğimiz Mart 7 si.Eşimi bazen görüyorum ama konuşamıyorum................(celse devam ediyor)

Bu bilgi üzerine konuyu araştırmaya başlama kararı aldık.Öncelikle Trabzon Trafik İl Müdürlüğünden kaza soruşturması yaptık.7 Mart  gecesi saat 23.14 de Çaycuma da bir kazanın raporlarına ulaşmıştık ve sonuç çok heyecan vericiydi.Yapılan araştırmanın neticesinde .............. Hastanesinde ........ nolu odada  A.Y adlı kişinin bir süredir koma durumunu koruduğunu öğrenmiştik.

celse tarihi 2000,Ağustos 8

-Sizi bulduk...bizimle nasıl irtibat kurdunuz.

Ben bir şey bilmiyorum,çevremde bana yardımcı olmak için çalışan bir çok kişi var tanımıyorum,onlar yardımcı oluyor.

-nasıl?

Sizin çağrınız onlara ulaşmış onlarda beni buraya getirdiler..

-lütfen biraz bilgi verin ,nasıl getirdiler ?

-Yanıma birisi yaklaştı ,seni götüreceğiz ,sana yardımcı olacağız dediler,bir anda kendimi sizlerle konuşuyor gibi buldum.

-Siz bizimle konuşuyor musunuz şu anda.?

-İçimden konuşuyorum sanki tarif edemiyorum.ama söyledim ya birileri var onlara bakıyorum  ve sizi kafamda duyuyorum.yardımla oluyor,yardım.iyi insanlar var fakat yüzlerini seçemiyorum .....

-Sayın A.Y sizi bulduk demiştik,yani şu anda hastanedesiniz.size yardımcı olacağız...lütfen bizimle teması kaybetmeyiniz (diğer varlıklara hitaben) Lütfen irtibatın bir süre daha devam etmesine yardımcı olunuz.Bu arkadaşımızı kazanmak istiyoruz..

- (Değişik bir ses tonu ile) evet yardımcı olacağız..

onun düzelmesini istiyoruz..sizde yardım edin ,eşini getirin..eşini getirinn...(kesildi)

Aradan geçen bir kaç gün içinde eşine ulaşmayı başarmıştık,fakat kendisine bunu anlatmamız çok zor oldu,inandıramıyorduk,sonunda celse kayıtları yerine bize özel ve sadece kendilerinin bildikleri bir konuyu söylemelerini ve onu soracağımızı,aynen de ileteceğimizi söyledik.Ağustos ayının ortalarına doğru eşinin beklediği cevap alınmıştı.Kendisi hiç tereddüt göstermeden bizimle celseye katılmayı kabul etti.Celse ile ilgili notları artık size iletmeyeceğiz,özet olarak bir kaç celseden sonra A.Y nin komadan çıktığı haberini bizzat eşi verdi.Çok sevinmiştik..Kendileri ile bir kaç defa görüştük..Bu celse ve olay tarafımızdan kayıt altına alındı....

Bir şeyler oluyordu,yani ölümden sonra bizi bekleyen bir mekan,bir boyut mutlaka vardı ama nasıl izah edilmeliydi.Bizde bu konuda araştırma yapmaya ve neticeleri okuyucularımızla paylaşmaya karar verdik.Araştırmamıza NDE yani Near Death Experince bölümünden başlamaya kara verdik.Çünkü ölüme çok yakın hatta bazen öldü sanılan ve tekrar dirilen insanların anlattıkları gerçekten de çok ilginç boyutlarda idi.Ayrıca bu konuda çok ciddi bilimsel araştırmalarında yapıldığını öğrendik.yazımızın diğer  bölümlerinde size bunları aktarmaya devam edeceğiz.

devam                                                                                                           Ana Sayfa

 

Bu konuda yaşadıklarınız ilginç olaylar varsa lütfen bizimle paylaşınız 

Otomatik konuşma:Celse türlerinden bir tanesidir.Hipnotik transa geçirilen medyum bir başka sestonu ile gırtlakdan gelen bir sesle direk olarak sesleri haziruna aktarır.Diğer bütün celse türlerinde olduğu gibi medyumdan alınan bilgilerin mutlaka araştırılması gerekir.Operatör medyumu hazırlayan ve celseyi yönlediren kişidir,hazirun,celseye katılan ve izleyen kişilerdir.Her türlü Ruh çağırma seansı çeşitli tehlikeler içerir,fincan veya daha basit türde vurmalı,celseler  henüz tam olarak ruh seansı celsesi olarak adlandılamazlar.Yapılması sakıncalıdır.