Make your own free website on Tripod.com

4

aslında resim ters basılmış,soldan değil sağdan ikinci

 kafa şu anda yerde,acaba hangi sebeple düşmüş olabilir

Birinci resim muhtemelen alman bilim akademisinden gelenler tarafından çekilmiş

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sağ taraf da bu fark oldukça net olarak görülüyor, kahverengi tonda oplan resimdeki heykel eski bir fotoğraf ve taş bloklardan oluşmuş, yeni resimde ise aynı heykel garip bir biçimde detaya sahip olmuş, sanki sonradan yapılmış gibi.

 

 

 

 

Evet Nemrut hakkında arkeologlar belki yanılıyorlar, belki de değil. Belki de hem komenege hem de zarahustra burada idiler, Timulus ise hala sır. Muhtemelen zarahustra uzaysal temaslara sahip bir kişilik olabilir, bu  paranormal bir bulgudur ve ilk defa bu sayfada açıklanmaktadır, hem de delilleri ile. Daniken burası için ne yorumda bulundu bilmiyorum ama senelerce roma ve eski yunan eserlerini bu konuda araştırıp buraya sadece NEMRUT DAĞI özeti olarak yazan şimdilik biziz. Şimdi bizim hala sırrını çözmekte sorun yaşadığımız diğer bir konuya geliyorum. Aşağıda göreceğiniz iki resim arasında bir karşılaştırma yapın. Birinci resim, yani siyah beyaz olanı nemrut'un ilk keşif edildiği dönemlerden kalma.  

gördüğünüz gibi soldan ikinci heykel, üzerinde 2 kişi görülüyor, şimdi yeni çekilen resme bakalım, aynı bölge.

heykelin kafası yok. Aslında başka bir gariplik var. Birincisi Siyah Beyaz resim ters basılmış, yani aslında kafası görünen heykel soldan değil sağdan ikinci, eğer birinci resim buranın ilk halini gösteriyorsa, burası oldukça hırpalanmış. Fakat bu gün bizimde çözemediğimiz bir görüntü mevcut. Birinci resimdeki heykellerin taş bloklardan olduğu ve üzerlerinde heykele ait detayın bulunmadığı görülüyor, oysaki yenisinde, detaysız taş bloklardan oluşmuş heykellerin birdenbire detaylı fakat kırık olduklarını görüyorsunuz. Bu detay oldukça net. Eğer birinci resim elle çizilmiş bir illustrasyon ise tamam. Yok bir fotoğraf ise durum oldukça karmaşık görünüyor.

dev heykeller solda görülen durumdan sonra nasıl bu hale geldi? Gördüğünüz gibi nemrut her bakımdan bazı sırlar taşıyor. Nemrut asla kapanacak bir konu değil.

© 2001 -TUVPO

Sayfa Başı                                                          Ana Sayfa