Make your own free website on Tripod.com

Mutasyon ve Dünya Dışı Etkiler

6

 

Bilim adamları Mutasyonun, değişim anlamına geldiğini ve 3 cinsi olduğunu söylüyorlar. En fazla rastlanılan türü ise kötü yönde değişim olarak gösteriliyor. Darwin teorisini bu gün bir çok kaynak kabul etmese bile veya yetersiz bulsa bile önümüzde duran bir teoridir. Darwin in yaşadığı dönemde bir çok tekniğin  ve bilinmeyenin olduğunu düşünürsek teoriyi haksız yere eleştirmemiş olacağız. Ancak tabi ki kabul ettiğimiz anlamına da gelmiyor. Oysa Darwin teorisini  Türkiye de faaliyet gösteren bir takım dinci guruplar da eleştiriyor.Bu guruplar içinde faliyet gösteren sözde bilim adamlarıda var.Bunlar zaman zaman tv lerde boy gösterip evrim teorisine ver yansın ediyorlar (http://www.harunyahya.org/EvrimAldatmacasi/ )Aslında arkalarında bir tarikat lideri var ve takma ad kullanıyor.Size setrettiğim MARS GÖREVİ ( mission to Mars) adlı bir filmden bilim kurgu diyebileceğimiz bir hikaye aktaracağım.

<font face="Arial, helvetica, Verdana, sans-serif" size="2"><a href="http://play.rbn.com/bvig/movies/g2demand/m2m/dvdtrailer.rm">Click here to view the video</a>

Mars gezegeni bundan milyonlarca sene evvel aynı dünya gibi üzerinde yaşam bulunan bir gezegendi, gelişmiş teknolojisi olan bir ırk yaşıyordu ve günün birinde, Bir göktaşı çarptı. Bu çarpışmanın sonucunda mars da yaşayanlar bilinmeyen bir galaksiye doğru yola çıktılar ve gezegeni terk ettiler (aslında bu sav halen ciddi olarak da tartışılıyor). Geride kalan bir görevli Marslı kendinden oluşturduğu bir DNA yumağını o zamanlar üzerinde hayat olmayan Dünyaya doğru gönderdi. Dünyadaki hayatın başlangıcı bu şekilde oldu.

Evet bir bilim kurgu gibi gözüküyor. Ancak en azından evrende yalnız olmadığımızı, hayat formlarının sadece dünyamızda başlayamayacağını düşündürüyor bize. İnsan formu evrensel olmalı.Yani bu formda baş ve ayaklar, kollar hep aynı yerlerde, omuzlarından ayak çıkıp ters bir şekilde yürüyen insan formu zaten olamaz, mesela kafamız karın bölgemizde olamaz. Mutlaka yukarılarda bir yerlerde bize benzeyen canlıların olabileceği çok yüksek bir ihtimal. Drake  Formülü  bilimsel bir formüldür ve en mantıklı yaklaşımı bize getirir, en inanmayanına bile. Formüldeki NC sayısı 1 bile çıksa milyarlarca dünya benzeri gezegen demektir ( http://www.tuvpo.com/drake.html)

Bu bizim Samanyolu'muzun benzeri,  Andromeda galaksisidir. Çekirdeğe doğru sayamayacağımız miktarda sistem içerir. Bunun gibi yine sayamayacağımız miktarda galaksi vardır.

İnsan formunun ilk defa dünyamızda meydana çıktığını düşünmek, bir takım teoriler ile kanıt aramaya çalışmak, din kitaplarındaki bilmeceleri anlamaya çalışmak sadece boş bir çırpınış değil midir. Eski çağlardan beri bugünkü insan görünümü devam etmektedir ancak çok şey de değişmiştir, Örneğin Cüzzam denilen hastalık tamamıyla ortadan kalkmıştır, Verem de  ve bir çok benzer özelliklerde. Bu gözlemler insanın halen gelişmekte olduğunu, Mutasyonu göstermektedir. İnsan muhtemelen evrenin derinliklerinde bir yerde, bilmediğimiz bir şekilde meydana gelmiş olmalıdır. Dünyamızdaki türümüz ise sadece bir mutasyondur ve değişim devam etmektedir.

devam