Make your own free website on Tripod.com

UYARI

Bu sayfalardaki resimlerin bazıları rahatsız edici görüntülerdir ! Küçükler için sakıncalı olabilir !

Yazılarda ki görüşlerin bir kısmına katılmamakla beraber yazı aslını bozmadan yayınlıyorum.


 

 

Mutasyon ve Dünya Dışı Etkiler

1

Önsöz


"seni evimizin çatısına bir leylek bıraktı" Artık herkes biliyor ki, tabi  böyle değil. Yine bilim gözüyle bakan ve düşünen herkes biliyor ki bizler çamurdan veya birisinin kaburga kemiğinden çıkmadık. Belki Çamur bir tasvir olabilir, Leylek de öyle ama bu tür açıklamalar masal satırlarında kalıyor. Bu düşünce evrende yalnız olduğumuz fikri ile belki bir mana kazanabilir ama sanırım bu da yetersiz,  anlamsız, mantık dışı.

Evren de hayat muhtemelen Dünyamızda başlamadı. Deniz kıyısından aldığımız bir avuç kum tanesinin içindeki, sadece bir tanesini işaretleyin; işte dünyamız bu kadar, evren ise avucumuzda tuttuğumuz kum tanecikleri değil,  belki de bütün dünya kumsalların toplamındaki kum tanecikleri kadar dünyalar barındırmaktadır. Evren değimiz yer de mutlaka bir şeyin içinde olmalıdır, o nedir?. Kafamız karışmadan buna bir son verelim. İnsan evrensel bir form olmakla beraber mutlak surette yaşadığı ortama uygun gelişim göstermektedir. Bütün canlılar böyledir. Kulakları, gözleri olmayan, renkleri kamufle olan binlerce tür yaşam tarzlarına göre şekil almıştır. Bu yazının gayesi bilimsel bir araştırma yapmak değil, okuyucularımıza ileri doğru yeni düşünme ufukları açmaktır. Eğer insan sadece Dünyamıza ait bir form değilse ki öyle görünüyor. Genetik yapı bilinen formüllere göre mutlaka dış uzaya doğru açılmaktadır.

 

Erol Erkmen 

30Nisan 2001

devam Yazının içinde yayınlanan resimlerin hepsi doğrudur ve kısmen tarafımızdan bozulmuştur,sebebi ise: bazı görüntüler küçük yaşlar için sakıncalı,büyükler için bile rahatsız edicidir